Illustrasjon på planlagte bygninger hentet fra forslaget til reguleringsplan.

Illustrasjon på planlagte bygninger hentet fra forslaget til reguleringsplan.

Det pågår for tiden to private reguleringsplaner for utbygging av sjøfronten mellom TV2 bygget og kulturhuset på USF Verftet. Planen for området nord for Dikkedokken ble sendt inn 27.mai. Planen er pr. idag (31.mai) ikke lagt ut på høring og det er opp til fagetaten å bestemme om og når dette skjer. Vi har enda ikke fått diskutert detaljene i denne planen internt i styret men kjenner til planen fra et møte vi hadde med utbygger i februar. Selv om forslaget har en del positive sider er volumene og høydene på de nye byggene svært problematisk. Vi legger ut alle filene som beskriver forslaget her (se under). Vi oppfordrer alle naboer til å ta en titt og gjerne sende oss innspill og meninger på dette. Send oss en melding på styret@nvk-vel.no, skriv kommentarer her, eller på vår side på facebook. Vi følger opp med mer informasjon om høringen så snart dette er klart.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *